понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

НАТО: Има значително повлекување на руските војници од Украина

nato

Поврзани вести

Портпаролот на НАТО, потполковникот Џеј Јанзен соошти дека Алијансата регистрирала значително повлекување на руските војници од Украина.

Според него, сепак, во земјата се уште има илјадници руски војници.

– Тешко е да се утврди нивниот точен број, бидејќи проруските сепаратисти контролираат неколку гранични пунктови и војниците постојано преминуваат од едната на другата страна на границата, посочи Јанзен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести