петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

НАТО не сака конфронтација со Русија

nato-zname

Поврзани вести

Организацијата на Северноатлантскиот договор, НАТО не е заинтересирана за конфронтација со Русија, изјави директорот на Информативното биро на НАТО во Русија, Роберт Пшел, пренесе „РИА Новости“.

„Уште еднаш сакам да повторам дека ние немаме намера и не сме заинтересирани за каква и да е конфронтација со Русија. Тоа е логично. Мислам дека е чудно ако некој се чуди на тоа“, изјави Пшел.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести