среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Натпревар во возење на велосипеди за средношколци

koce-500

Последни вести

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски денеска ќе присуствува на натпревар во возење велосипеди за средношколци.

На полигонот на СУГС „Боро Петрушевски“ ќе се одржи натпреварот како дел од активностите на Град Скопје на третиот ден од Европската недела на мобилност – масовната кампања за промоција на одржливите видови транспорт.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести