сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Научно докажано – пивото помага при несоница!

pivo

Последни вести

Научниците уште еднаш го потврдија – хмељот и тоа како помага против несоницата. Тоа подразбира дека и пивото, но во умерени количини и само кога има потреба.

Клиничките испитувања покажale дека хмељот го скратува времето кое е потребно да се заспие и го поправа квалитетот на сонот.

Меѓутоа, експертите предупредуваат, дека со оглед на тоа што хмељот во теорија може да го зголеми нивото на естроген, жените со рак на дојките би требало да го одбегнуваат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести