Секс

Научно потврдени секс-совети

Научно потврдени секс-совети

Ако науката стои зад нив тогаш мора да се точни. Зошто не истражите на своја рака?

Научниците во Холандија откриле дека носењето чорапи за време на секс значително ги зголемува шансите за оргазам.

Според некои истражувања, жените не ги привлекуваат среќни мажи, додека мажите ги привлекуваат насмеани жени.

Истражувањата докажале дека изложувањето на сонце може да го зголеми нивото на тестостерон зголемувајќи го вашето либидо. Тоа е така затоа што тестостеронот се покачува со помош на витамин Д кој се добива од сончевите зраци.

Движете со носот околу клиторисот на партнерката, затоа што носот е одлична секс играчка.

Едно истражување покажало дека мажите со голем стомак издржуваат барем пет минути подолго од послабите мажи.

На жените повеќе им се допаѓаат мажи со малку брада. Можеби затоа што ги прави возрасни без додатната агресија на бујна брада.

И жените и мажите имаат карлични мускули кои се вежбаат со помош на кегелови вежби. Кога се прават за време на секс, партнерот вообичаено останува импресиониран.

Во 2011-та година, бринетите биле прогласени за најпривлечни и најинтелигентни жени, за разлика од русокосите и црвенокосите.

Бакнувањето го намалува стресот и холестеролот.

Истражувањата покажале дека жените реагираат негативно на присуството од мирисот кој го имаат нивните роднини. Тоа е природен начин на избегнување инцест. 56 проценти од девојките не би излегле на состанок со некој кој мириса на нивниот татко.

Истражување спроведено во Франција покажало дека мажите од 18 до 44 години кои уживаат во зачинета храна имаат повисоко ниво на тестостерон во организмот.

Во истражување спроведено во Рочестер, повеќето мажи мислат дека жените кои носат црвено се посекси и попривлечни.

Научниците покажале дека оргазмите делуваат позитивно на мигрената. Оргазмите се бесплатни и препорачливи од страна на медицински лица.

Истражување од 2011-та година докажало дека мажите со поголема самодоверба уживаат повеќе во оралното задоволување на партнерот.

Едно истражување покажало дека мирисот на пита од тиква и лаванда го зголемува протокот на крв до пенисот дури до 40 проценти.

За поголемо задоволство на вашата партнерка, прво изедете една пеперминт бомбона – таа никогаш нема да го заборави чувството.