петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Наум Петрески има циста на гласните жици

naum-petreski500

Последни вести

Македонскиот фолк пејач Наум Петрески пред неколку месеци имаше операција на грлото.

Во утрешниот број на весникот Вест тој раскажува за операцијата истакнувајќи дека му била откриена бенигна циста на гласните жици.

Неколку месеци од успешната интервенција, првиот настап Петрески го имаше минатиот месец, на фолк-фест “Валандово”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести