понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Наумофф на средба со грчка бизнис делегација

20140926_090139

Последни вести

Министерот Наумофф прими претставници од компанијата ,,Арванитидис“ од Р. Грција, предводена од сопственикот Харилаос Арванитидис. Г-динот Арванитидис е истакнат бизнисмен во Грција, кој претходно поседувал, управувал и подоцна продал 180 супермаркети низ цела Грција. Тој искажа силен интерес за сериозна инвестиција во повеќе различни проекти во рамките на агро-бизнисот и извозот.

Оваа средба е резултат на посетата на министерот Наумофф, кој на почетокот на месецот го посети 79-тиот Меѓународен трговски саем во Солун. Министерот Наумофф и г-динот Арванитидис имаа приватна Б2Б средба во просториите на Македонскиот Генерален Конзулат, при што г-динот Арвантидис беше информиран за екстремно конкурентната бизнис клима во Р. Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести