вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Наумоски: Секој што облекол копачки а е пријател на некој од ФФМ – автоматски е репрезентативец

Македонската фудбалска репрезентација синоќа ги заврши најлошите квалификации во својата историја, а рекациите не стивнуваат.

Резултатите на македонската фудбалска репрезентација предизвикаа разочарување кај сите

Резултатите на македонската фудбалска репрезентација предизвикаа разочарување кај сите

Поврзани вести

Еден од оние кои јавно се појави со свое видување на репрезентативниот фудбал е и поранешниот репрезентативец, Илчо Наумоски.

Тој на Фејсбук го изрази своето разочарување од моменталната ситуација во македонскиот фудбал, а “удри” по раководството на ФФМ и дел од сегашните членови на репрезентацијата.

Илчо Наумоски разочаран од ситуацијата во репрезентативниот фудбал, јавно "удри" по ФФМ и дел од репрезентативците

Илчо Наумоски разочаран од ситуацијата во репрезентативниот фудбал, јавно “удри” по ФФМ и дел од репрезентативците

Илчо Наумоски за македонската фудбалска репрезентација одигра 45 натпревари и постигна девет голови.

Тој и стави крај на фудбалската кариера ова лето на 32-годишна возраст откако доживеа тешка повреда на стартот на својата авантура во дресот на Вардар за кого одигра само три натпревари и постигна два гола.

Најчитани вести