среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Наумовски како прва аквизиција на газда Самсоненко

ilco naumovski

Поврзани вести

Илчо Наумовски, поранешниот репрезентативец на Македонија, најверојатно ќе биде првата зимска аквизиција на новиот сопственик на најтрофејниот клуб во нашата земја, рускиот бизнисмен, Сергеј Самсоненко.

Искусниот напаѓач денеска тренираше со останатите фудбалери на Вардар, а најавената соработка најверојатно ќе биде договорена во следните неколку, откако во клупските простории ќе се појави и новиот сопственик на најпознатиот спортски бренд во Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести