среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 30

Науновски: Неуставното СЈО уште еднаш брутално докажа дека е само обичен инструмент за прогон на ВМРО

Неуставното СЈО уште еднаш брутално докажа дека е само обичен инструмент за прогон на ВМРО, напиша политичкиот аналитичар Тони Науновски на својот Фејсбук статус.

Науновски

Поврзани вести

Ова во Охрид што го прават го немало ни во најцрните денови на фашизмот – да прогонуваш чесни луѓе затоа што се членови и симпатизери на политичка партија е недемократски акт, практично вовед во диктатура и тоталитаризам, вели Науновски.

toni-naunovski17

Најчитани вести