сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Науновски: СДСМ применува недемократски методи во нивната опсесија да ја превземат власта

naunovskiii

Последни вести

По објавата на скандалозните слики од неколку општински организации на СДСМ со бејзбол-палки и боксерски вреќи, политичките аналитичари коментираат дека кај челниците на СДСМ е евидентна патолошка потреба од враќање на власт по секоја цена.

-Во континуитет ова политичко раководство на СДСМ применува несоодветни, па дури и насилни, недемократски методи во нивната патолошка опсесија да ја превземат власта на недемократски начин во РМ и тука можеме да се потсетиме на фактите односно на изјавите на Зоран Заев кои се однесуваа на јадење живи луѓе, односно на најавата за политички реваншизам кога СДСМ ќе дојде на власт, истакна универзитетскиот професор Тони Науновски за вестите на Алфа ТВ.

Најчитани вести