среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 9

Наутро сончево, попладне поројни дождови и грмежи

soncevo1-640x320

Поврзани вести

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Попладне ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме, со интензивен пороен дожд силни електрични празнења и силен ветер.

Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 29 степени.

Во следните денови ќе има повторно обилни врнежи од дожд наместа проследени со ретки грмежи и со засилен северен ветер. На повеќе места врнежите ќе бидат изобилни.

Температурата на воздухот во вторник ќе биде за 10-тина степени пониска, а од четврток ќе има постепен пораст.

Најчитани вести