недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Наутро сончево, попладне дождливо и грмежливо

nevreme2

Поврзани вести

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне, најпрвин во западните делови ќе биде нестабилно, проследенo со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и силни електрични празнења и град, а на места процесите ќе бидат застапени и во форма на невреме.

Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени.

Стабилизирање на времето и пораст на температурата се очекува од сабота.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести