среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Наваро рекордер по бројот на настапи во Евролига

NAVARO

Поврзани вести

Шпанскиот кошаркар во редовите на Барселона  Хуан Карлос Наваро е нов рекордер по бројот на настапи во Евролигата.

Тој на вечерашниот дуел меѓу Барселона и Олимпијакос, кој заврши со триумф на каталонскиот клуб 70:58, го  имаше 253 настап во најквалитетното европско клупско натпреварување. Со тоа го надмина Тео Папалукас, кој има одиграно 252 натпревари во Евролигата.

Ова е 13.сезона за Хуан Карлос Наваро во Евролигата, а во 2010 година беше освојувач и на МВП – наградата на фајнлфор турнирот, водејќи ја Барселона до вториот триумф во ова натпреварување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести