петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Навивач на Челси почина откако Лампард постигна гол

121900362

Поврзани вести

Навивач на Челси од Уганда починал од последици од срцев удар откако некогашната легенда на „сините лавови“ Френк Лампард постигна гол за Манчестер Сити во натпреварот меѓу двата тима.

Фахад Мусана (24) професионално се занимавал со фудбал и бил член на Симба од градот Бомбо.

Мусана со пријателите гледал телевизиски пренос од Манчестер, и кога во 85. минута Лампард ја затресе мрежата на клубот со кој стана легенда, доживеал срцев удар, паднал на земја, а итната медицинска помош констатирала смрт.

Вчерашниот натпревар од Премиер лигата меѓу Сити и Челси заврши со реми 1-1.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести