Спорт

Навивач направи мешаница на дуелот помеѓу Хамбургер и Баерн

Навивач направи мешаница на дуелот помеѓу Хамбургер и Баерн

Баерн Минхен очекувано славеше во куп дуелот против Хамбург со 3:1, но оваа победа е во сенка на инцидентот кој се случи при крајот на натпреварот.

Еден од домашните навивачи втрча на теренот и успеа со шал да го удри Френк Рибери. Потоа тој продолжи да провоцира, со цел да изнуди некаква реакција од Рибери или останатите играчи, но за среќа неговиот обид остана неуспешен.

ribery23

За овој навивач сигурно ќе следува ригорозна санкција.