сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Навивач направи мешаница на дуелот помеѓу Хамбургер и Баерн

хамбург баерн

Поврзани вести

Баерн Минхен очекувано славеше во куп дуелот против Хамбург со 3:1, но оваа победа е во сенка на инцидентот кој се случи при крајот на натпреварот.

Еден од домашните навивачи втрча на теренот и успеа со шал да го удри Френк Рибери. Потоа тој продолжи да провоцира, со цел да изнуди некаква реакција од Рибери или останатите играчи, но за среќа неговиот обид остана неуспешен.

ribery23

За овој навивач сигурно ќе следува ригорозна санкција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести