петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Навивачите ги нападнаа играчите, тепачка во Боговиње

Дел од навивачката група на ФК „Слога“ влегле на теренот и физички го нападнале комесарот и домашните играчи.

boks

Поврзани вести

Тепачка на фудбалски натпревар во тетовско Боговиње, навивачите ги нападнаа играчите од спротивниот тим.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 15 часотво тетовско село Боговиње  за време на фудбалскиот натпревар помеѓу екипите на ФК „Дрита“ и ФК „Слога“ дошло до тепачка.

Дел од навивачката група на ФК „Слога“ влегле на теренот и физички го нападнале комесарот и домашните играчи, поради што натпреварот бил прекинат.

По целосно расчистување на случајот против истите ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести