Спорт

Навивачите на Галатасарај повторно со “нечовечки” потег

Навивачите на Галатасарај повторно со “нечовечки” потег

По свирежите кои турските навивачи ги упатија за време на едноминутното молчење поради трагично загинатиот навивач на Црвена Звезда пред почетокот на кошаркарскиот натпревар помеѓу Галатасарај и Бешикташ, овојпат се огласија повторно со вознемирувачки транспарент.

Според она што може да се види, кога се во прашање “делиите”, мисијата е завршена. Навивачите на Галатасарај преку транспарентот прашуваат “Кој е следен?”, а на мета се навивачите на Партизан, Олимпијакос и ЦСКА.

Навивачите на Галатасарај во петокот усмртија навивач на Звезда во пресрет на дуелот на овие два тима во рамките од кошаркарската Евролига.