четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Навивачите на Галатасарај повторно со “нечовечки” потег

galatasaray

Поврзани вести

По свирежите кои турските навивачи ги упатија за време на едноминутното молчење поради трагично загинатиот навивач на Црвена Звезда пред почетокот на кошаркарскиот натпревар помеѓу Галатасарај и Бешикташ, овојпат се огласија повторно со вознемирувачки транспарент.

Според она што може да се види, кога се во прашање “делиите”, мисијата е завршена. Навивачите на Галатасарај преку транспарентот прашуваат “Кој е следен?”, а на мета се навивачите на Партизан, Олимпијакос и ЦСКА.

Навивачите на Галатасарај во петокот усмртија навивач на Звезда во пресрет на дуелот на овие два тима во рамките од кошаркарската Евролига.

Најчитани вести