Спорт

Навивачите на Хамбургер слават !

Навивачите на Хамбургер слават !

Хамбургер со победата од 2:1 над Карлсруе во продолженијата се избори за опстанок во Бундеслигата која никогаш не ја напуштал, и е единствен германски клуб на кој тоа му успеало во историјата.

“Диносаурусите” на Бундеслигата, како жителите на Хамбург си го нарекуваат својот клуб, на крилјата на Иличевич се избори за 1:1 на свој терен, а на реваншот на гостински терен синоќа во судиското продолжение се избори за продолженија, а потоа и за победа.

Нормално, следуваше славје…