недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Навивачите на Јуве со право се загрижени поради Конте

Генералниот менаџер на старо-новиот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Џузепе Марота, дополнително ги загрижи најверните фанови на “старата дама” со изјавата дека има вистина во информацијата дека Антонио Конте сериозно размислува за промена на клупската средина за време на летниот преоден рок.

NAVIVACITE NA JUVE SO PRAVO

Поврзани вести

Генералниот менаџер на старо-новиот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Џузепе Марота, дополнително ги загрижи најверните фанови на “старата дама” со изјавата дека има вистина во информацијата дека Антонио Конте сериозно размислува за промена на клупската средина за време на летниот преоден рок.

“Конте е во право кога изјави дека му е потребно малку време за да размисли, за да донесе конечна одлука. Пак ќе повторам, Конте е тренер од светска класа и норамлно дека е најзаслужен за постигнатите резултати во изминатите три сезони. Најверните фанови на Јувентус со право се загрижени. Има вистина со информацијата дека е можно Конте да си замине од Торино за време на летниот преоден рок”, изјави Марота.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести