петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Навивачите на Вардар го раскрвавија Дибиров

Инцидентот се случи додека Наумче Мојсоски лежеше на теренот, по што навивачите на Вардар го погодија нивниот најдобар играч во главата и го раскрвавија.

var-dib

Поврзани вести

Фото: Република

Левото крило на Вардар, Русинот Тимур Дибиров настрада на вечерашниот меч помеѓу Вардар и Металург, откако навивачите на „Црвено-црните“ почнаа да фрлаат со запалки и метални парички кон паркетот.

Инцидентот се случи додека Наумче Мојсоски лежеше на теренот, по што навивачите на Вардар го погодија нивниот најдобар играч во главата и го раскрвавија. По ова, реагираше медицинскиот тим и повредата беше санирана.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести