среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Навивачите на Зависжа со екстремна порака до фудбалерите

zavisza

Поврзани вести

Мината сезона Зависжа беа тим за респект, кој тешко губеше бодови на домашен терен, но годинава играат очајно лошо и се на последното место во полската “Екстракласа”.

Тимот има само девет бода, дури осум помалку од претпоследниот тим на табелата, Рух Хорзов што е причина навивачите на клубот да бидат максимално разочарани.

Нивното огромно незадоволство може да се види и од последниот гест со кој им испратија јасна порака на фудбалерите како се чувствуваат во врска со нивните игри сезонава.

Најчитани вести