петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Навивачите пишуваа пораки на дресовите на македонските ракометари

navivaciii

Поврзани вести

По повод учеството на македонската репрезентација на Европското првенство во Данска (12 – 26 јануари) во организација на „Пивара Скопје“се одржа потпишување на дресовите на ракометарите во знак на поддршка од навивачите.
На специјалните дресови на македонските репрезентативци се потпишаа многубројни фанови кои беа присутни во трговскиот центар „Сити Мол“.
На настанот присуствуваа и репрезентативците Стојанче Стоилов и Дејан Манасков кои ги поздравија присутните навивачи заблагодарувајќи им се на поддршката од името на целиот национален тим.
Дресовите со пораките од навивачите ќе им бидат предадени на репрезентативците непосредно пред нивното заминување за Данска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести