Спорт

Навивачи од Тетово ја демолираа арената „Филип Втори“

Навивачи од Тетово ја демолираа арената „Филип Втори“

По триумфот на Шкендија со 2-0 во финалето на Купот против Работнички, навивачите од Тетово ја демолираа Арената „Филип Втори“, пишува Спортмедиа.мк.

arena-balisti-2

На фотографиите направени по завршувањето на мечот во око паѓаат искршените столчиња, оштетениот тартан откако со факли ја запалија претходно фрлената хартија, а палеа и пред влезот на стадионот.

arena-balisti-3

Штетата која тие ја направија допрва ќе треба да се проценува.