понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

НБА: Чикаго го надигра Кливленд, следува “Олстар” спектаклот

cikago

Поврзани вести

Синоќа во НБА лигата се одигра само еден натпревар, на кој Чикаго во Јунајтед центарот славеше против Кливленд со 113:98.

Дерек Роус беше предводникот на “биковите” кои стигнаа до својата 34-та победа сезонава, откако со 30 поени и 7 скока беше најдобар поединец во својот тим. Одлични беа и високите играчи во редовите на домаќините, По Гасол и Жоаким Ноа кои постигнаа 18 поени и 10 скокови, односно 10 поени и 15 скокови.

Кај Кливленд, Леброн Џејмс заврши со 31 поени и пет скока, Кајри Ирвин дополни 17 поени, а Тимофеј Мозгов дуелот го заврши со 13 поени и 11 скока.

Ова беше и последен натпревар кој се одигра пред одржувањето на годинешниот “Олстар” хепенинг во Њујорк.

Најчитани вести