сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

НБА: Ирвинг блескаше против Ентони и дружината

lebron i karmelo

Поврзани вести

Кајри Ирвинг брилирјаше на синоќешниот натпревар каде неговиот Кливленд го совлада Њујорк со 87:90.

Ирвинг ги засени Леброн Џејмс и Кармело Ентони, постигнувајќи 37 поени, додека заедно овие двајца постигнаа 28 поени. Ова беше и своевидна одмазда на “кавси” за првиот пораз на домашен терен кој го доживеаа токму од Њујорк.

Резултати НБА:

Њујорк – Кливленд 87:90

Портланд – Индијана 88:82

Голден стејт – Њу Орлеанс 112:85


Најчитани вести