Спорт

НБА: Кари е незадржлив – на Минесота и уфрли 46 поени

НБА: Кари е незадржлив – на Минесота и уфрли 46 поени
Кари е незапирлив - на Минесота и уфрли 46 поени

Во триумфот на Голден Стејт, освен одличниот плејмејкер се истакна и Дрејмонд Грин со 23 поени, 12 асистенции и 8 скока.

ЛА Клиперси, пак, потфрлија против Феникс кој со Брендон Најт и неговите 37 поени, како и со Ерик Бледсо кој имаше дабл-дабл од 26 поени и 10 скока стигна до триумф од 118:104.

На во третиот натпревар синоќа Мајами го доби фото-финишот со Јута победувајќи со 92-91.