среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

НБА: Лејкерси со минимална победа против Индијана

kobe

Поврзани вести

Синоќа во НБА лигата беа одиграни пет натпревари, а вечерта помина во знакот на домаќините, кои славеа на четири од нив.

Најинтересно беше во Лос Анџелес, каде “лејкерси” славеа против Индијана со 88:87.

Коби Брајант беше играч на натпреварот, постигнувајќи ги последните два од вкупно дваесет поени на 12 секунди пред крајот на мечот, со што му донесе победа на својот тим.

Одлична партија за домашните пружи и Ник Јанг кој постигна 22 поени.

НБА Резултати:

Далас – Кливленд 90:109
Детроит – Сакраменто 114:95
Мајами – Бруклин 88:84
Њујорок – Милвоки 82:95
Феникс – Торонто 125:109
ЛА Лејкерс – Индијана 88:87

Најчитани вести