среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

НБА: Мемфис конечно ја прекина серијата на Голден Стејт

999Warriors Grizzlies Basketball

Поврзани вести

Голден Стејт Вориорс загуби на гостувањето во Мемфис со што беше прекината нивната серија од 16 победи по ред.

“Вориорси” загубија со 105:98, а причина за тоа е втората четвртина, која гостите ја загубија со 33:19. Најефикасен во победничкиот тим беше Марк Гасол со 24 поени, додека Мајк Конли и Зек Рендолф постигнаа по 17. Кај гостите одлично одиграа Клеј Томпсон со 22 и Стеф Кари со 19 поени.

Резултати НБА:

Мемфис – Голден стејт 105-98
Вашингтон – Минесота 109-95
Бруклин – Мајами 91-95
Њу Орлеанс – Јута 119-111
Њујорк – Далас 87-107

Најчитани вести