понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 11

НБА: Милвоки со победата против Индијана си ги зголеми шансите за плејоф

iljasova

Поврзани вести

Невообичаено за НБА услови, синоќа беше одигран само еден натпревар, на кој Милвоки славеше против Индијана со 111:107.

Домашните кошаркари направија клучна предност во првата четвртина, која ја добија со 34:15, што на крајот успеаа да ја задржат до самиот крај на натпреварот.

Најефикасен играч на натпреварот беше Ерсан Илјасова со 34 поени, што е рекорд во неговата НБА кариера.

Со оваа победа Милвоки има по 36 победи и порази, што ги става во одлична позиција за плејофот.

Најчитани вести