среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

НБА: Сан Антонио ја спаси честа на гостите, Антиќ со пет поени во победата над Никси

Синоќа беа одиграни пет натпревари во НБА лигата, а гостите славеа на вкупно четири од нив. Единствено Сан Антонио ја спаси честа на гостите откако славеше на гостувањето кај ЛА Клиперс.

la clippers san antonio

Поврзани вести

“Мамузите” славеа со 85:89, а најефикасен во победничката екипа беше Каваи Ленард со 26 поени, на кои придодаде 10 скокови. Во поразениот тим најмногу се истакна Блејк Грифин со 23 поени и 10 скокови.

Нашиот Перо Антиќ повторно излезе како победник против тимот на Њујорк Никс, втор пат за само 3 дена. Атланта славеше на ова незгодно гостување со 85:91, благодарение на одличната тимска игра. Четворица играчи на Атланта имаа двоцифрен учинок на поени, а Антиќ постигна скромни пет коша.

Кај Никси како и секогаш најефикасен беше Кармело Ентони со 25 поени.

НБА резултати:

Кливленд – Њу Орлеанс 118:111

Индијана – Јута 97:86

Њујорк – Атланта 91:85

Чикаго – Детроит 102:91

Л.А. Лејкерс – Сан Антонио 85:89

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести