недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Не му дале пари, па ги претепал мајката и малолетниот брат

tepacka1

Последни вести

54-годишната гостиварка М.Е. завчера околу полноќ пријавила семејно насилство од нејзиниот 24-годишен син Ј.Е.

Од СВР Тетово информираат дека околу 20 часот, откако дошол дома, почнал физички и психички да ја малтретира, удирајќи ја со тупаници по телото, по што продолжил со малтретирањето и на малолетниот брат. Од мајката и братот барал пари, но бидејќи не ги добил излегол надвор, па се вратил назад и го повторил истото.

За кусо време Ј.А. е приведен, задржан е во Полициската станица Гостивар и ќе се соочи со соодветна пријава.

Најчитани вести