понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Не очекува облачно, но релативно топло време

oblacno-sonce

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди и со слаб северозападен ветер. Во крајните западни делови можни се локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Температурата ќе се движи од пет до 11 степени.

 

Од недела ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд, и ќе биде релативно топло во однос на овој дел од годината. За време на викендот во одделни котлини ќе има услови за појава на магла.

Најчитани вести