четврток, 24 август 2017  |  Вести денес: 3

Не очекува пријатно време за викендот

Стабилно и релтивно топло време ќе има за време на претстојниот викенд. По одделни котлини, како што соопштуваат од УХМР, ќе има појава на магла.

степен

Поврзани вести

Минималната температура утре ќе биде од 3 до 8, а максималната дневна од 15 до 19 степени. Во недела утринската температура ќе се движи од 5 до 9, а дневната од 16 до 21 степен.

Од понеделник под влијание на јужно воздушно струење ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет, а на места ќе бидат и обилни. Локално ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер.

Температурата во понеделник ќе биде од 6 до 22, во вторник од 7 до 21 степен, во среда од 6 до 19 степени и во четврток од 3 до 15 степени.

Најчитани вести