четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Не очекува сончев ден

sonce136

Поврзани вести

Претежно сончево време со мала локална облачност денес не очекува во земјава. Ќе дува слаб, а во североисточните и крајните западни делови умерен ветер од северен и источен правец. Во утринските часови ќе биде студено со утринска температура од -4 до 5, а дневната ќе се движи од 13 до 18 степени.

Во Скопје претежно сончево со слаб североисточен ветер. Утринска температура 1, дневна до 16 степени.

Најчитани вести