среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 40

Кон крајот на неделата затоплување на времето

Во четврток и в петок ќе има зголемување на облачноста со услови за локален дожд. Температурата на воздухот ќе има тенденција на пораст.

Последни вести

Во наредните денови времето во Македонија ќе биде претежно стабилно и суво, односно ќе преовладува променливо облачно со сончеви и со појава на магла по котлините и по речните долини, информираат од УХМР.

Во четврток и в петок ќе има зголемување на облачноста со услови за локален дожд. Температурата на воздухот ќе има тенденција на пораст.

Кон крајот на неделава ќе има значително затоплување, а тоа се очекува да предизвика забрзано топење на снежната покривка, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Најчитани вести