среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Не очекува облачно и магловито попладне

magla-520x390

Последни вести

Не очекува облачно попладне. Во котлините и вдолж Повардарието ќе има појава на магла која ќе биде послаба во пладневните часови. Ќе дува слаб јужен ветер. Во местата со магла максималната температура ќе биде во интервал од 2 до 5,  а во останатите во интервал од 9 до 13 степени.

И утре по котлините и вдолж Повардарието ќе се задржи поинтензивна магла, особено претпладне. Од пладневните часови до четврток наутро ќе има повремени врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има во среда преку денот.

Најчитани вести