вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Не очекува облачно и врнежливо попладне

nevreme2

Поврзани вести

Во попладневните часови не очекува претежно облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе се движи од 19 до 26 степени.

Во наредните денови во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. За време на викендот времето ќе се стабилизира, а дневните температури ќе бидат значително повисоки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести