сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Не очекува облачно и врнежливо време

dozd1

Поврзани вести

Не очекува облачен ден со повремен доѓд во поголемиот дел од земјата.

Минималната температура во поголем дел од Македонија ќе се спушти до вредност од околу 5°С.

Максималната температура ќе изнесува околу 9°С. Нешто потопло, но само до 14°С, ќе биде во гевгелискиот регион.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести