петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Не очекува облачно и врнежливо време

sonce-ili-dozd

Поврзани вести

Не очекува променливо облачно и нестабилно време, со кратки сончеви периоди. Температурата ќе се движи од девет до 21 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи и со температура до 18 степени.

Ваквото време ќе од трае до недела, а веќе од понеделник не очекува сончево време со високи температури.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести