Македонија

Не очекува облачно и врнежливо време

Не очекува облачно и врнежливо време

Не очекува променливо облачно и нестабилно време, со кратки сончеви периоди. Температурата ќе се движи од девет до 21 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи и со температура до 18 степени.

Ваквото време ќе од трае до недела, а веќе од понеделник не очекува сончево време со високи температури.