Македонија

Не очекува облачно и врнежливо време

Не очекува облачно и врнежливо време

Денеска не очекува претежно облачно време со помалку врнежи, кои претежно ќе бидат во источните делови. Можен е дожд и во некои западни подрачја.

Утринската температура ќе се движи од минус два до три, а дневната од седум до четиринаесет степени.