четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Не очекува облачно и врнежливо време

sonce-ili-dozd

Поврзани вести

Денеска не очекува претежно облачно време со помалку врнежи, кои претежно ќе бидат во источните делови. Можен е дожд и во некои западни подрачја.

Утринската температура ќе се движи од минус два до три, а дневната од седум до четиринаесет степени.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести