среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Не очекува пеколно топло време

vreme500

Поврзани вести

Времето топло и денеска. Претпладне не очекува претежно сончево време, а попладне повторно ќе има локално зголемување на облачноста, особено во источната половина од земјата. Оваа облачност ќе донесе услови за повремен дожд и грмежи. Ветерот ќе дува со умерена брзина, претежно од југоисток.

Максималната температура ќе достигне вредност околу 32°С во поголем дел од котлините низ земјата. Најтопло, околу 35°С ќе биде долж Повардарието, а во Демир Капија и до 37°С
Вредноста на УВ индексот ќе биде 8.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести