вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Не очекува сончев ден и температура до 28 степени

sonce

Поврзани вести

Утринската температура ќе се движи од 11 до 17, а дневната од 23 до 30 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 6.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести