Македонија

Не очекува сончев ден и температура до 28 степени

Не очекува сончев ден и температура до 28 степени

Утринската температура ќе се движи од 11 до 17, а дневната од 23 до 30 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 6.