Македонија

Не очекува топло време, температури до 37 степени

Не очекува топло време, температури до 37 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево  со мала доумерена облачност. Попладне е можна појава на изолирана нестабилност повторно во планинските региони претежно проследено со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната  од 31 до 37 степени.