среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Не очекува топол и сончев ден

Топло време со температура до 37 степени

Топло време со температура до 37 степени

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северозападен правец. Во крајните северни делови можно е да има  изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 28 до 35 степени.

Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 34 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести