сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Не очекува затоплување

oblacno1-520x390

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и малку потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Претпладнето е можен е слаб краткотраен дожд, повеќе во западните подрачја. По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла. 

Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 12 до 18 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер од северен правец. Претпладнето ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе достигне до 15 степени.

Во петок ќе дува умерен северен ветер кој ќе предизвика намалување на облачноста, а за време на викендот и во почетокот на наредната недела времето ќе биде стабилно и суво.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести