четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Не очекуваат сончеви денови

esensko-sonce-500

Поврзани вести

Од денеска времето се подобрува. Во наредните три дена, ќе имаме продолжено лето во октомври, со стабилно, суво и сончево време со максимални дневни температури до 25 Целзиусови степени.

Денеска ќе имаме мала умерена облачност, но главно преку целиот ден ќе биде сончево и топло.
Утре времето ќе биде сончево и топло со температури од 19 до 25 степени, така ќе биде и во петок, а во сабота за еден степен потопло, до 26 Целзиусови степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести