вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 5

Не очекуваат врнежливо време и пониски температури

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд и ретки грмежи.

Врнежите ќе бидат позастапени во северните и источните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 19 до 26 степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести