понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Не сакаме да се мешаме во стратегијата на СДСМ

ggg

Поврзани вести

Премирот Никола Груевски денеска одговарајќи на новинарско прашање рече дека не сакаат да се мешаат во стратегијата на СДСМ и дека чекаат да ја видат.

– Околу тоа што го најавија, ние побаравме од нив да го објават. Сега кажаа дека имале стратегија и чекаме да ја видиме. Не сакаме да им се мешаме во таа стратегија, изјави Груевски, по одбележувањето 13 години од основање на Универзитетот на ЈИЕ во Тетово.

Најчитани вести