понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Не се знае од што починало девојчето на Инфективна

infektivna-klinika-500

Последни вести

Се уште не се знае од што починало дванаесетгодишното девојче од Прилеп, кое вчера било донесено на Клиниката за инфективни болести.

Девојчето било примено во тешка здравствена состојба со пролив, повраќање и намалена телесна температура.

Лекарите четири часа безуспешно се обидувале да го спасат девојчето.

Семејството не дозволило да биде извршена обдукција на телото, па затоа ќе се анализира само крвта која била земена пред да почине девојчето.

Најчитани вести